Datainnsamling og presentasjon

Å samle inn data fra feltbaserte målestasjoner kan gjøres på flere måter. Flere faktorer kan spille inn når det gjelder hvordan man ønsker å samle inn data; det kan være man ønsker hyppige oppdaterte data og vil være online med utstyret, eller at utstyret står på en øde lokasjon, driftes på batterispenning og dermed må settes i strømsparing-modus. 

Målestasjonene vi bygger, designes og tilpasses etter hvordan de skal operere og måle i felt. Utstyret er veldig fleksibelt i forhold til kommunikasjon, programmering og konfigurering, men det kreves ofte litt infrastruktur for å samle inn data automatisk fra slike stasjoner. Uansett vil måledata lagres trygt på dataloggeren mellom datainnsamling. 

ITAS kan tilby innsamling, datalagring og tilpasset presentasjon av måledata på via internett. Dette gjør at sluttbrukeren kun trenger å utplassere måleutstyret, skru på strømmen og logge inn på presentasjonssiden for å se og laste ned måledata. Data lagres trygt og tas backup av jevnlig slik at kunden kan konsentrere seg om å tolke data fremfor å være bekymret for sine verdifulle måledata.

Presentasjonsløsningen kan også benyttes for å dele data, som dokumenter og filer, mellom brukere. Dette gjør at løsningen kan fungere som en enkel samarbeidsplattform i et prosjekt eller team.

 

 

Vi leverer:

  • Datainnsamling via mobilnett, satellitt og fastlinje
  • Sikker datalagring
  • Web presentasjon
  • Data i kart
  • Alarmer på
    • SMS
    • E-post
  • Automatiske rapporter
  • Data sammen med kamerabilder
  • Fildelingsområder
  • Servicelogg på måledata
  • …og mye mer

Kontakt oss

Kontakt oss

Marius Brenden

Daglig leder og salg
Tlf: 909 92 571
marius.brenden@it-as.no

Kjetil Sandnes

Salg
Tlf: 917 77 970
kjetil.sandnes@it-as.no

Øystein Ruud-Hansen

Produksjonssjef
Tlf: 907 78 367
oystein.hansen@it-as.no

Tor Jørgen Ervum

Systemingeniør
Tlf: 934 24 683
Tor-Jorgen.Ervum@it-as.no

Hugo Paulsen

Servicetekniker
Tlf: 901 54 377
hugo.paulsen@it-as.no

Simen Eriksen

Serviceelektroniker
Tlf: 995 13 188
simen.eriksen@it-as.no

Freddy Agnalt

Systemingeniør
Tlf: 950 64 224
freddy.agnalt@it-as.no

Ta gjerne kontakt med en av våre dedikerte selgere på tlf direkte eller på salg@it-as.no hvis du ønsker mer informasjon om ITAS og våre løsninger.